Som ny medlem i styrelsen för MINT Nordic är jag, Ola Hall, glad att få introducera er till styrelsemedlemmarna för MINT Nordic, en grupp dedikerade individer som valts under MINT Nordics Forum i Oslo 2024.
MINT Nordic ska vara en inkluderande plats där varje röst är viktig, och styrelsen arbetar för att vara en aktiv del av detta. Vi vill vara tillgängliga och synliga för alla, inte bara för våra medlemmar, utan för alla som är intresserade av vår verksamhet och dess påverkan i de nordiska länderna.
Vår ambition är att göra MINT Nordic till en ännu starkare organisation. Detta innebär att öka medvetenheten om vår verksamhet och att välkomna fler medlemmar som kan bidra till och dra nytta av vårt nätverk.
Läs gärna mer om MINT Nordic här: https://motivationalinterviewing.org/nordic
Vi ser fram emot att tillsammans!
Med vänliga hälsningar,
Ola Hall, ny styrelsemedlem, MINT Nordic
